Meibomitida - vyšetřovací metody

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den.Moc děkují za odpovědˇ.Chtěla jsem kontrolní vyš.v Lexum.Ze zpravy:zevně lehce fotofobie,zevně mesivně pěnovitý sekret okrajů víček,spojivkz bulbární s jemnou injekcí,obě víčkové spojivky s folikulární reakcí,rohovky transparentní,PK čiré,pupily okrouhlé,isokorie,fotoreakce+PC IOL,minimální sek.katarakta.
Chronická meibomitida obou očí,blefarokonjunktivida
Folikulární konjunktivitida
Artefakie-není příčinou potíží
Terapie OPL:do obou očí kapat umělé slzy-Hylo-Daul dle potřeby.Cištění meibomských žlázek s gelem Blephagel 1xdenně do odeznění potíží.Vím,že je to onemocnění chronické,dlouhodobé .Kontroly dle spádu.
Mně se jedna zda toto oněmocnění neni možne nějak specialnější vyšetřit proč a z čeho se to stálo.Je to nepřijemné,oči stále v hnisu a ráno vrchní víčka oteklé/i když vše dělám dle pokynu/.
Děkují za odpověd´ S pozdravem Anna

Odpověď

Dobrý den, meibomitida je velmi časté onemocnění, dá se říci, že civilizační. Speciální vyšetřovací metody existují, pokud vím, má je k dispozici např. MUDr. Seidler Štangová v Praze. Každopádně vydržte, léčba meibomitidy je vždy běh na dlouhou trať.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2020 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO