makulární degenerace a aplikace Avastinu

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den, prosím o předání tohoto dotazu a prosby panu primáři Kordovi

Je mi 30 let, mám  vysokou myopii, na každém oku -12 dioptrií, a po porodu v létě 2014 mi bohužel začala makulární degenerace, na obou očích (myopická, vlhká forma). Léčím se ve Střešovické nemocnici, na začátku léčby jsem dostala dvě injekce Lucentisu, které nezabraly, takže na pravé oko již skoro nečtu. Zabraly až injekce Avastinu, do obou očí. Před třemi dny mi znovu začlo krvácení na "zdravém" oku, které již je poslední záchranou v normálním fungování, ve Střešovicích mi pan doktor řekl, že primář Ernest již nebude Avastin aplikovat, že možná bude poslední aplikace 14.prosince. Podrobnosti ohledně off-label léčby zcela neznám, ale chci se vás zeptat, jestli vy aplikace Avastinu ještě provádíte a hlavně kdy je u vís nejbližší termín (popř. jakýkoli termín, kdyby aplikace od Střešovic již nebyla vůbec). Bohužel progrese je u mě vždycky velmi rychlá, ale Avastin vždy zafungoval velmi dobř

e.

Vím, že je to asi nestandardní dotaz, a zrovna jsem se trefila do do období, kdy se o osudu Avastinu rozhoduje, avšak pro mě je ted v podstatě jediná šance. Oficiálně jsem v případě jakýchkoli komplikací připravena vzít riziko na sebe, jsem srozuměna, s hygienicko-právními těžkostmi ohledně této látky.

Děkuji moc za rychlou odpověd,

 

Odpověď

Dobrý den,

    i my jsme pracovištěm, kde se Avastin přestal aplikovat. Místo toho aplikujeme látku Eyela, která je novinkou a hned po uvedení do praxe se ukázala být ještě efektivnější než bevacizumab (tj. účinná látka Avastinu). Tu jsme schopni aplikovat do 2 týdnů.
    Individuálně však můžeme konkrétnímu pacientovi Avastin s jeho souhlasem aplikovat. Tuto aplikaci jsme schopni provést do týdne.

 

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2021 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO