Makulární degenerace - prognóza

Poradna očního lékaře

Otázka


Dobrý den,moc prosím o info popr. radu.
Mamka byla odeslána na oční ambulanci po tom co byla u své oční lékařky pro silnejisi brýle byla ji zjištěna degenerace makuly,všude na internetu pisou ze tato diagnóza vedle k praktické slepote,což je pro nás nepředstavitelne, na vyšetření je objednána až za týden i přesto ze má na zadance napsané akutní. Chci se zeptat, i přesto, ze by byla zahájena léčba muže se stát ze to skončí slepotou?A jaká je pravděpodobnost ze bude postižené i druhé oko?ted ji to bylo objeveno na jednom.
Moc děkuji za jakékoliv informace k teto nemoci a zodpovezeni mého dotazu. Mamce je 57 let,není obézní ani nekouří, v rodině jsme tuto diagnózu neměli.

Odpověď

Dobrý den, na Vaše dotazy je nemožné odpovědět, dokud nebylo provedeno podrobnější vyšetření. Nicméně mírné formy tohoto onemocněnímohou být dlouhé roky stabilní a nemusejí vést ke ztrátě zraku. Termín vyšetření za týden je v pořádku, v případě této diagnózy nerozhodují hodiny či dny, ale spíše týdny či měsíce.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2020 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO