Krátkozrakost a astigmatismus, potíže se zaostřením do blízka

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den, obracím se na vás s následujícím problémem: Je mi hodně přes třicet let a jsem silně krátkozraká (již od dětství) a nosím brýle na dálku (přes 5 dioptrií na každém oku a ošklivý astigmatismus), ale poslední dobou mám problém zaostřit na blízko a velmi často musím na čtení brýle sundat a chvíli počkat až se mi oči přeorientují na čtení a na počítač si zase musím vzít brýle na dálku. nevím co by za tím mohlo být. Možná by pomohla nějaká operace, ale z té mám obrovský strach, protože se provádí při plném vědomí pacienta a to nejsem schopná psychicky zvládnout a také mám strach z oslepnutí a zároveň mě nošení brýlí začíná překážet a nošení očních čoček jsem kdysi také zkoušela, ale bylo to pro mě jen velké utrpení. Tak nevím co dál a bifokální brýle nechci, přepadala bych si jako stará bába.

Odpověď

Dobrý den, pravděpodobně máte jen nedostatečnou konvergenci (souhyb očí k nosu) při zaostřování na blízko. Nechte se vyšetřit očním lékařem nebo možná ještě lépe optometristou, aby problém diagnostikoval a navrhl Vám řešení - zpravidla lze situaci napravit speciálním cvičením. Oslepnutí Vám rozhodně nehrozí.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2019 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO