Komplikace ICL čoček - degenerace sítnice, poškození rohovky, glaukom

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den, ráda bych se zeptala co je periferní degenerace sítnice typu white-without-pressure a snowflakes a jakou roli mohou tyto degenerace sehrát v případě implementace ICL čočky? Také by mě zajímalo, jak je to se ztrátou buněk po implementaci ICL, která by mohly vést k problémům s rohovkou? A naposled, jaká je šance vzniku glaukomu po implementaci ICL a jak se tato situace pak řeší?
Díky

Otázka byla položena 09. 11. 2022 21:00

Odpověď

Dobrý den, jedná se o degenerace, které je třeba sledovat, mohou znamenat riziko odchlípení sítnice, přičemž toto riziko může po implantaci ICL být o něco vyšší. K poškození rohovky následkem ICL dnes prakticky nedochází, protože se čočka implantuje do zadní komory oční. Stejně tak riziko glaukomu je dnes minimální, protože moderní ICL čočky mají drobný otvor, tzv. aquaport, který umožňuje volné proudění nitrooční tekutiny tak, aby nedocházelo ke zvyšování nitroočního tlaku. V případě nutnosti lze volné cirkulaci nitrooční tekutiny napomoct i laserovou iridotomií - vytvořením drobného otvoru v horní periferii duhovky.

Otázka byla zodpovězena 14. 11. 2022 01:57

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2022 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO