Keratokonus - korekce brýlemi

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den,

pane doktore, jako dítě jsem byl krátkozraký (tuším kolem -1,25 na obou očích), v dospělosti mi byl diagnostikován keratokonus na obou očích. Nyní jsem pět let po úspěšném cxl jednoho oka, které je, doufám, stabilizované, a půl roku po stejném zákroku (1.st.) na druhém. Můj lékař mi radí ještě nějaký čas s aplikací tvrdých čoček počkat, což mám pochopitelně v plánu. Ale v současnosti sedím častěji za volantem a hodila by se mi alespoň nějaká oprava mojí vady. Můj dotaz tedy zní: je chyba, resp. mohu si nějak "ublížit" (zkazit práci pana doktora, zhoršit stávající stav, apod.), když si nechám změřit oči optometristou a nechám si vyrobit brýle pro občasné používání na dobu před vyrobením čoček? Vím, že ta korekce nebude tak kvalitní jako s čočkami, ale rád bych lépe viděl na cestu. :-)
Vím, že nejvíc bude vědět můj lékař, ale v následujících měsících se neuvidíme a rád bych znal názor i jiného odborníka.

Děkuji vám, JJ

Odpověď

Dobrý den, určitě se nechte změřit a brýle si nechejte udělat, nic tím nezkazíte a bude se Vám (snad) lépe fungovat.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2020 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO