Jsou zákalky nebezpečné?

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den, jmenuju se Nina, je mi 14 let a já vám píšu, protože mám otázku. Před cca rokem jsem začala poprvý videt 1 sklivcovou zákalku pak byla pauza a teď asi 3 měsíce je vidím zase (počet jich je od jedné až do čtyroch) neni to pravidelne a spíše individuálni, někdy je nemam a někdy zase mám. Otázka zní, je to nějak nebezpečné? Potíže se zrakem nemám, jen nosím brýle což je asi normálni, a občas tak jednou za 4 měsíce vidím záblesky na učitým míste pohledu. Obracím se na Vás protože se spoléham, že mi dáte dostatečnou odpověď na moje uspokojení, protože chápete jaký šok to musel být pro mě, když jsem to začala z ničeho nic vidět a teď je to součást mýho života. Děkuju Vám už předem za odpověď.

Otázka byla položena 28. 08. 2022 04:14

Odpověď

Dobrý den, zákalky ve sklivci jsou neškodné a bohužel jich obvykle s věkem přibývá. Pokud by se jich ze dne na den objevilo velké množství, pak ke vhodné vyhledat očního lékaře.

Otázka byla zodpovězena 13. 09. 2022 23:16

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2022 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO