Ječné zrno nebo vlčí zrno?

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den, už druhý den mám nateklé oko . Dnes už se mi to začíná klidnit, ale stále tam cítím takovou bouličku. Mám strach z různých chirurgických zákroků apod. Tak ptám : Jaký je rozdíl mezi vlčím a ječným zrnem. Vidím na to umrtvené oko které je pod narkozou při zákroku? Co se stane když na zakrok nepujdu?

Odpověď

Hordeolum - ječné zrno je zánět povrchních žláz na okraji víčka, chalasion - vlčí zrno je zánět hlubokých mazových žláz v hloubce. Léčba obou spočívá v podávání kapek - antibiotikum+kortikosteroid. Doporučuji Vám přikládat v místě rezistence teplé obklady z vývaru heřmánku. Při přetrvávajícím ječném či vlčím zrnu se doporučuje chirurgické odstranění, které se provádí v místním umrtvení. Pacient při tomto zákroku normálně vidí. Pokud máte rezistenci na víčku a skutečně se jedná o ječné či vlčí zrno a Vás to neobtěžuje, chirurgický zákrok není neprodleně nutný.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2023 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO