Je možné mít oční chlamydie?

Poradna očního lékaře

Otázka

Dlouhou dobu se léčím na glaukom, tlak na jednom oku se pohybuje kolem 50, na druhém kolem 20 torrů, mám též nystagmus . Při diagnostice používané celostní medicínou (frekvenční) mi bylo sděleno, že mám mnoho očních chlamydií (na horším oku 10násobně více). Je něco takového reálné?

Odpověď

Chlamydiovou oční infekci je možné mít . Ale kvantifikovace jejich množství...v tom jsem velmi skeptický.  Co se týče souvislosti s glaukomem, tak se chlamydie nepovažují za příčinu vzniku tohoto onemocnění. Ovšem jedna studie poukázala na statisticky významně vyšší hladinu IgG protilátek proti Ch . pneumoniae , která byla  u pacientů s glaukomem otevřeného úhlu vyšší než u kontrolní skupiny. Závěrem bylo, že buď existuje společný faktor ovlivňující vnímavost k infekci Chlamydií pneumoniae a vzniku POAG (zelený zákal otevřeného úhlu), nebo může být infekce tímto intracelulárním patogenem v příčinném vztahu k vývoji glaukomu.Takže preventivně navštivte oftalmologa a nechte si provést stěr ze spojivkového vaku právě na detekci chlamydií. Tuto infekci by bylo nutné přeléčit.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2022 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO