Jak zabránit osychání rohovky ve spánku

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den,
mam problémy s očima po probuzení. Během noci mne oči škrábou ?( jako bych v nich měl písek)a ráno po probuzení mne občas postihne palčivá bolest oka, jako by se mi přilepila rohovka k oku. Pak někdy i pár dnů vidím rozmazaně a oko je zarudlé. Je to velmi obtěžující. Každý večer a během noci aplikuji do oka Vidisic gel ale problém to zlepšuje ale neřeší. Vyzkoušel jsem sposty kapek, gelů, mastí. Vidisic mi pomáhá nejvíce. Mezi víčky při dovření nemám mezeru. Mám podezření že během noci pootvírám oči-rohovka my vyschne a ráno je vymalováno. Existuje nějaké jednoduché řešení jak zajistit aby oči během spánku, zůstaly zavřené.
Děkuji

Odpověď

Dobrý den, v takovém případě je nutno víčka přelepit. Dá se v lékárnách sehnat i taková plastová průhledná krytka, která se náplastí přilepí, vypadá jako hodinové sklíčko. Nebývá to standardní sortiment lékáren, ale když narazíte na tu správnou lékárnu, jejíž dodavatel to má, objednají Vám to.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2020 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO