Hraniční perimetr

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den, mám dotaz ohledně zraku. Nosím brýle na dálku. Nyní se mi zhoršil zrak ze -4 dioptrií na -4,75. Tak mi byly dělány ruzne vyšetření očí, pozadí. A byla jsem poslána i na perimetr (máme v rodině glaukom děda i mamka). Oční tlak byl naměřen dobrý. Perimetr výsledek.. spolupráce dobrá ale výsledky na obou očí hraniční..Nevím přesně jaký vysledek. Jsem z toho vyděšená. Je mi 36let to už jako nyní problém se zel. zákalem :-( nebo co znační hraniční??..Jsem poslána na OCT vyšetření tak uvidíme co tam. Ale už jsem z toho nervozní. Může se vším souviset i to že mám vyhřezlé plotenky na krční páteří 5/6+6/7 obratle. Často mě pálí oči mám suchost v očích, hned po probuzení cítím sucho v očích.. kapu umělé slzy ale moc to nepomáhá.. Před perimetrem mi lékařka říkala že mám zkoušet ty umělé slzy každému sedí jiný typ. Ale ted nevím zda to není vše zpusobeno začínajícím očním onemocněním... Mám obavu.. ale musím 14dni počkat na to OCT. Tak jsem se chtěla zeptat cvičím jogu budu moci pokračovat ikdyž mám hraniční výsledky z perimetru.. nebo se začínajícím zel. zákalem..kdyby se potvrdil :-( Díky za cokoliv..

Otázka byla položena 30. 09. 2016 09:29

Odpověď

Dobrý den, dotazů je tam mnoho ;-), takže postupně. Pokud se jednalo o první perimetrické vyšetření v životě, tak se tím v tuto chvíli netrapte. OCT vyšetření odhalí, zda jsou přítomny změny na terči zrakového nervu a tím se potvrdí či vyvrátí glaukomové onemocnění. I kdyby jste glaukom měla, tak je odhalen velmi brzy a tak máte velmi dobrou prognozu i do budoucna. Onemocnění zelený zákal není ovlivňována problémy s krční páteří. Suchost očí s tím také nesouvisí. Zelený zákal je onemocnění zrakového nervu, který je vzadu v oku. Suchost očí je záležitost povrchu oka. Zkuste kapat umělé slzy bez konzervačních látek, a to 5x denně pravidelně po dobu 14 dní. Na noc ještě aplikujte vitamin A pos, který je volně prodejný ve formě masti. Po 14 dnech je možné intenzivní terapii snížit a uvidíte, zda budete cítit zlepšení. A poslední věc...oční jogu můžete dělat bez omezení.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2021 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO