fakická nitrooční čočka

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den, moc děkuji za rychlou odpověď. Velmi mě láká myšlenka zbavení se tolika dioptrií. Ještě bych se ráda optala, jak časté a jaké jsou komplikace po provedeném zákroku. Slyšela jsem něco o šedém a zeleném zákalu. Co když se stane, že díky operaci dostanu šedý zákal? To se pak musí tato čočka odstranit, vysaje se zákal a vloží se nová jiná čočka? Takže bych musela na další operaci a zaplatit další čočky? Existuje nějaké pojištění, pro případ že by se zákrokem "něco pokazilo"?
Děkuji a přeji pěkný den

Odpověď

Dobrý den, 

     riziko šedého zákalu existuje, ale během zákroku se to zkušenému operatérovi nestane. To by jste musela na sále udělat nějaký velký zcela neočekávaný pohyb. Ještě jsem ale ani neslyšel, že by to nějaký z našich operatérů zažil. Šedý zákal se může objevit po tupém úderu na oko s velkou silou. Oční koule je oploštěna a čočka se dotkne Vaší přirozené a jako reakce vznikne zakalení. Je to ale také vyjímečné. Kdyby k tomu došlo během operace, tak bude čočka vyjmuta a vložena jiná metodou operace šedého zákalu(víceohnisková) a tuto operaci by jste neplatila. Pokud by jste si to způsobila úrazem, tak by jste si další operaci hradila. Riziko zvýšení nitrooční tlaku také existuje, ale přechodně. Toto je poměrně častá komplikace hned po zákroku. Ale srovná se během několika hodina a tak zrak neohrožuje. Navíc před operací je vyšetřen komorový úhel, který je čočkou ovlivněn a pokud tam není dostatek místa, nebo je narušen odtok nitrooční tekutiny, tak je zákrok kontraindikován a neprovede se. Nejmodernější čočky mají dělané i jakési dírky (kanály), kterými komorová tekutina protéká a tak se výrazně snížilo riziko vzestupu tlaku z dlouhodobého hlediska. 

 

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2019 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO