Explantace multifokální nitrooční čočky

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den, pane doktore, doktorko,
po delší době mám dotaz ohledně mých neustávajících potíží s trifokální čočkou, vím že se těžko radí, ale stále zvažuji explantaci za monofokál. Neustále mám potíže s dysfotopsií a to už jsem rok a půl po operaci, prakticky se nic moc nezměnilo. Přesvědčování lékařky o neuroadaptaci, krčení rameny a rada, abych tedy zkusil pojídat antidepresiva (nepojídal jsem je) se jaksi minula účinkem, prostě jsem si nezvykl, a i když ukoukám vše, kvalita je podprůměrná, špatný kontrast, halo, monokulární diplopie a mohl bych pokračovat dál, prostě téměř všechny neduhy MIOL.
Stále tedy uvažuji o výměně čočky, existuje v republice někdo, kdo je specialista na explantace s vysokou mírou úspěšnosti, někdo kdo nepodcení situaci. O rizicích vím, hodně jsem si nastudoval. Jde mi hlavně o kvalitní přípravu před případnou explantací, abych minimalizoval riziko a nebyl na tom ještě hůř než nyní.
Do e-mailu mě prosím neoslovujte příjmením, z důvodu zveřejňování vašich odpovědí, děkuji.

Odpověď

Dobrý den, po takovéto době je dost nereálné, že by k neuroadaptaci došlo, takže výměna za monofokál bude asi nejlepším řešením. Žádný operatér se vyloženě na explantace nespecializuje, ale zkušený kataraktový chirurg má rozhodně vysokou pravděpodobnost, že zákrok proběhne bez závažných komplikací.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2020 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO