Černé teky

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den,
byla jsem u lékařky na očním vyšetření - vidím černé tečky, obzvláště při pohledu na bílý podklad, mám tlak v hlavě,za očima a v uchu. Absolvovala jsem již i vyšetření na ORL. Lékařka mě vyšetřila, zjistila,že prý tam ty černé tečky vidí,ale je to věkem a dala mi jodové kapky.Měla jsem rozkapané oči, tak jsem si nález přečetla až teď doma a píše se tam n.t.19/18, VOPL :nat 1,0. Pokud to správně chápu, tak n.t. 19/18 je oční tlak. Přjde mi tedy docela vysoký. Mám otázku, zda lékařka při vyšetření očního pozadí atd. pozná, zda tento tlak je pro mne ještě v normě. Četla jsem,že u někoho je normální tlak 14 u jiného třeba vyšší. Zarazilo mne,že ani nechtěla,abych přišla třeba za nějakou dobu na přeměření.Je možné přírodní cestou nějak tlak snížit? Vadí práce na počítači?Díky za odpověď.

Otázka byla položena 27. 09. 2016 16:48

Odpověď

Dobrý den,  za normální se označuje nitrooční tlak mezi 12-21 torry. Tedy Vaše hodnoty jsou zcela v rámci normy. Lékařka na zrakovém nervu vidí, zda dochází k poškození tohoto zrakového nervu vlivem vysokého nitroočního tlaku. Protože si Vás nepozvala, tak tam nic špatného neviděla. Přírodní cestou je možné tlak trochu snížit, a to užíváním omega3 mastných kyselin, magnésia a ginka. Dokonce proběhla studie s preparátem Provens v režimu užívání 1-0-0, kde byl prokázán pokles nitroočního tlaku až o 4 torry. Nicméně si nemyslím, že je to u Vás nutné. Počítač nemá žádný vliv na hodnoty nitroočního tlaku. Spíše se zamyslete jestli u toho PC dodržujete ergonomii práce a zda by tlaky v hlavě nemohly být od problémů s páteří. Není to ojedinělé.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2021 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO