Černé a pak barevné skvrny

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den,rád bych se zeptal na váš názor.Před třemi dny jsem ssi večer lehl k televizi,hodně podložil hlavu,abych dobře viděl a během sledování programu jsem usnul.Probudil jsem se, a když jsem otevřel oči, uviděl jsem černé fleky, něco jako kanky.Pochopitelně mě to vyděsilo a zkoušel jsem několikrát oči zavřít a pokaždé se ty stvrny objevily.Měly černou barvu a byly neprůhledné.Jak se začalo rozednívat, tyto skvrny přecházely do červena,oranžova,to se staly průhlednými až vymizely uplně.Když se to opakovalo další noc,tak jsem navštívil oční oddělení,perimetr ani prohlídka očí nic nezjistila.Na CT mozku také žádný problém.Byl předán na neurologii,kde pan primař při základní prohlídce na nic nepřišel.Pouze mě oznámil dvě zprávy,jedna,že jsem neměl mrtvici a druhá,že neví co by to mohlo byt,že se s něčím takovým ještě nesetkal.Mám se prý pozorovat jestli se tyto skvrny nezvětšují.Jinak ve dne žádný problém nemám,vidím v pořádku.Budu rád za každou radu a děkuji předem.

Otázka byla položena 23. 06. 2022 06:59

Odpověď

Dobrý den, mohlo by se jednat o projev oční migrény. Ta bývá obvykle neškodná (což ostatně u Vás potvrdilo i oční a neurologické vyšetření).

Otázka byla zodpovězena 29. 06. 2022 18:12

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2022 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO