Bestova choroba

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den,je mi 41 let,na OCT mi byla diagnostikovana Bestova choroba na levém oku,projevila se náhlým výskytem šedé skvrny v zorném poli a deformaci objektu ve tvaru a barve (ztmaveni).V tuto chvíli čekám na výsledky odběru z genetiky.Prave oko bylo bez nalezu,vysetreni probehlo pred mesicem.Před dvěma dny se mi objevily zakalky (probíhají ze spodu nahoru) a zamlžené vidění na pravém oku,které se ale po zamrkání spíše upraví.Žádné deformace,žádné změny a ztlumeni barev jako na levém oku.Od nálezu užívám vitamínové doplňky,do levého oka si kapu Nevenac,do obou oci pak několikrát denně klasické ocni kapky.Je možné,že je projev na pravém oku pokračující nástup Bestovy choroby,je to takto rychlé, nebo se jedná o něco jiného?V pravém oku pociťuji po užití očních kapek mírnou bolest.Jsem krátkozraká.Dekuji za odpověď.

Otázka byla položena 27. 08. 2022 15:03

Odpověď

Dobrý den, spíše to nebude projev Bestovy choroby, spíše bych tipovala proces ve sklivci - zákalky, případně odloučení sklivce.

Otázka byla zodpovězena 13. 09. 2022 22:41

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2022 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO