Astigmatismus a motání hlavy po vyndání kontaktních čoček

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den,
nosím brýle P oko: -4,25 / -1,25 cyl ; L oko: -4,75 / -0,50 cyl... Nyní nosím K.Č. P oko: -4,00 / -1,25 cyl ; L oko: -4,50 / -0,75 cyl. Přeměřovaný to mám v optice. Původně mi omylem objednali to samé, co mám v brýlích a s tím jsem nemohl pracovat na počítači, protože jsem měl problémy se zaostřováním, tedy mi ubrali čtvrtku na obou čočkách, jak to podle tabulek vycházelo. Nemůžu si v průběhu dne na nic stěžovat, dokonce v nich vidím lépe než v brýlích, akorát když je večer vyndám, tak se mi zhruba 10m lehce motá hlava (nebo spíše si přijdu, jako bych se lehce houpal), ale nic co by mě nějak v tu chvíli mělo hodně omezovat a při dívání do počítače se mi občas na chviličku stane, že text nevidím úplně ostře jako v brýlích, ale odezní to ihned vždy (tak 1 do hodiny). Může to být způsobeno tím, že mám stejné cylindry v čočkách jako v brýlích? Bylo mi vysvětleno, že pokud by mi je snížily, tak bych měl problém s ostrostí + prý mé L oko snese i těch -0,25 cyl navíc (když se nevyrábí -0,50). Měl bych tedy mít ještě o čtvrtku slabší dioptrie? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, spíše si myslím, že problém je v tom, že čočky Vám Vaši vadu korigují zcela dokonale a po nasazení brýlí se musíte chvilku srovnávat se zkreslením obrazu, které logicky torické brýlové čočky vykazují.

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2020 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO