5 měsíců obtíže s očima - episcleritis

Poradna očního lékaře

Otázka

Dobrý den,
mám již pět měsíců problém s očima.
Nejprve to začalo na pravém oku (krvavé bělmo), nyni mám asi měsíc problém i s dtuhým.
Byla jsem u očního lékaře, který mi sdělil, že mám episcleritis a doporučil kolonoskopické vyšetření. Výsledky byly negativní na zánět, ale našli a odstranili mi polyp. Mám několik let průjmy a tak se paní doktorka obávala, že je to Crohnova choroba, která se nepotvrdila. Při kontrole u očního mi bylo řečeno, že to tedy může být alergie, nebo ze špatného zraku. Dostala jsem brýle na blízko a budu zase čekat.
Mám obavy, abych něco nezanedbala, protože ty oči někdy hodně bolí.
Předem děkuji za radu

 

Odpověď

Dobrý den, osobně při episkleritidě předepisuji kortikoidy po delší dobu a pak je postupně vysazujeme. Zároveň je třeba posílit imunitu a doporučuji se u praktického lékaře domluvit na revmatologickém a hematologickém vyšetření. Jinak zhoršený zrak ani alergie nejsou příčinou episkleritidy. Červeného oka ano, ale tohoto onemocnění ne. Korekce dioptrických vad je nutná jako prevence před nadměrnou námahou očí, ale není to léčba základní diagnózy.

 

Zobrazit další dotazy ...

Copyright © 2004 - 2020 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO