Perimetrie

Je nekontaktní vyšetření zorného pole, které je ovlivněno zrakovým vnímání vyšetřovaného člověka (subjektivní vyšetření). Výsledky perimetrie poskytují informaci o rozsahu vyšetřovaného zorného pole.

Vyšetření zjišťuje výpadky v zorném poli a poruchy periferního vidění. Perimetrie se používá zejména ke sledování stavu zeleného zákalu a při neurologických onemocněních. Perimetrie následně prokáže změny, které již dříve OCT vyšetření odhalilo, a to ve stádiu, než jsou tyto změny viditelné na perimetrii.

Významnost vyšetření je dále také v prevenci, zejména po 40. roce života k vyloučení zeleného zákalu nebo u potvrzení k řidičskému průkazu nebo u řidičů. Provádíme jej velmi často také při bolestech hlavy, nejen u dospělých, ale také u dětí.

Proč je perimetrie důležitá?

Toto vyšetření odhalí poruchy zorného pole dříve, než si je sám pacient uvědomí. Vyšetření je hrazené zdravotními pojišťovnami.

Copyright © 2004 - 2023 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO