Operace - odstranění brýlí na čtení

Pokud nosíte brýle na dálku, na blízko nebo na čtení a neskutečně vám to otravuje život, nezoufejte. Existuje totiž elegantní způsob, jak se po čtyřicítce natrvalo zbavit jakýchkoliv brýlí, opět vidět jako zamlada a naplno si užívat aktivního života. Tím řešením jsou nejmodernější nitrooční čočky, tzv. trifokální oční čočky, které vám zaručí kvalitní zrak na všechny vzdálenosti bez brýlí do konce života.

Mohou lidé po čtyřicítce vidět lépe než zamlada?

Co v případě, že jste v mládí viděli jako rys, ale s přibývajícími roky je to stále horší a horší? Přečíst si noviny, jídelní lístek v restauraci, mail nebo smsku začíná být nepřekonatelný problém. Čas nezastavíte. Schopnost pružného zaostřování čočky se s věkem zhoršuje. Je to zejména tím, že po čtyřicítce čočka vysychá a tím ztrácí svoji původní schopnost pružně a rychle měnit svůj tvar. Důsledkem je to, že již nevytváří potřebný počet dioptrií pro ostré vidění. Brýle "na čtení" jsou pak klasickým řešením. Mnoha lidem brýle skutečně překáží, při sportu, mlží se jim při změně teploty, nemluvě o "přehazování" a neustálém "hledání" brýlí nablízko a na dálku.

Oční klinika OFTEX nabízí efektivní řešení s trvalým výsledkem, implantaci umělé multifokální anebo trifokální čočky. Jedná se o jednoduchý bezbolestný zákrok, při kterém je pacientovi do oka vpravena unikátní nitrooční čočka místo té původní. Vzhledem k tomu, že operační řez je pouze do dvou milimetrů, není třeba žádný steh, celý zákrok probíhá ambulantně a pacient po něm odchází se zalepeným okem domů. Následující den je pacient již bez obvazu a může číst aniž by potřeboval brýle. Pokud třeba pracuje v administrativě, nic nebrání tomu, aby mohl jít klidně i do práce.

Po zákroku pacienti přečtou i ta nejmenší písmena, která měli problém přečíst v mladším věku. A brýle již vůbec nejsou potřeba. Perfektní je ostrost vidění, absolutně čistý obraz i barevná paleta. Výraznost a ostrost barev může být pro někoho zpočátku až zarážející. Trvá měsíc až dva, než se mozek pacienta přizpůsobí dokonalým technickým parametrům jeho nové „umělé čočky“. 

Co je lepší? Multifokální nebo trifokální čočka?

Obě čočky dokonale zaostřují jak na blízko, tak do dálky. Při rozhodování o typu čočky je důležité poznat životní styl a pracovní prostředí, ve kterém se pacient běžně pohybuje. Cílem by měla být snaha maximálně využít potenciál získaný operačním zákrokem. Trifokální čočka přináší kromě perfektního vidění nablízko a na dálku ještě třetí dimenzi, třetí krátkou vzdálenost do 70 centimetrů, kterou ocení lidé pracující často například u obrazovky počítače, ale i všichni zabývající se manuální prací nebo řemesly.
 

Kromě operací

Přečtěte si více o službách, které poskytujeme. Chcete se nejprve nechat vyšetřit? Využijte možnosti odborného vyšetření v síti našich očních center nebo přímo na Oční klinice OFTEX. Za našimi výsledky stojí kvalitní tým zkušených odborníků. Podívejte se, s kým se můžete na klinice setkat. Reference od našich pacientů Vám potvrdí, že jsme skutečně tou správnou volbou pro Vaše oči.

Chcete se objednat nebo se na něco zeptat? Kontaktujte nás!

 

Operace dioptrických vad Operace šedého zákalu Operace sítnice
 
Operace zákalky sklivce Plastické operace víček a obličeje

 

Copyright © 2004 - 2023 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO