Plastická operace víček a obličeje

Operace očních víček (odstranění přebytečné kůže)

Jedním z nejčastěji prováděných plastických výkonů v obličeji je blefaroplastika. Při tomto zákroku se odstraňují nevzhledné přebytky kůže horních nebo dolních víček. Dle dohody s pacientem a stavu tkání, je možno provést operaci očních víček samostatně na horních či dolních víčkách nebo zákrok kombinovat. Výsledkem je mladistvější vzhled.

U převislých nebo nadměrných očních víček se nejedná pouze o vady vzhledové, ale i funkční, vyvolávající pocit únavy, bolestivost očí, slzení, zhoršování vidění, bolesti hlavy apod. Před samotným zákrokem je vhodné vše konzultovat s operatérem. Ten s Vámi prodiskutuje, co můžete od zákroku očekávat, rozsah výkonu, období provedení i dobu rekonvalescence, a dozvíte se, zda je možno Váš požadavek reálně splnit.

Během samotné operace si nejprve označí místa řezu, poté se oblast znecitliví injekčně podaným místním anestetikem. Chirurg pak již s citem odstraní přebytečnou kůži a tukovou tkáň, která se protlačila pod kruhovým očním svalem, takže jsou po operaci víčka hladká a při otevřených očích nevzniká nevzhledné nařasení kůže horních víček, ani tzv. "pytle" dolních víček. Vzniklá jizva na horním víčku není při otevřených očích vůbec patrná a při dodržení pooperační péče o jizvičku si ji vůbec nikdo nevšimne.

Při operaci dolních víček je řez veden těsně pod jeho okrajem, takže jizva také není později nápadná. Touto operací není možno odstranit "vějířkovité" vrásky zevního koutku oka. Během následujícího týdne si na ranky aplikujete mastičku. Další týdny se doporučuje nosit tmavé brýle. Pacienti někdy bývají trochu překvapeni svým vzhledem několik dní po operaci, ale otok a případné prokrvácení kůže (hematomy) se po čase upraví. Téměř plný kosmetický efekt lze očekávat za 10 až 12 týdnů.

Zákroky na slzných cestách

Zákroky na slzných cestách jsou posledním řešením při problémech s nadměrným slzením. V naprosté většině případů se jedná o stav, kdy jsou slzné cesty zúžené až uzavřené a je nutné je zprůchodnit pomocí sondáže. Dále provádíme průplach slzných cest u nelepšících se zánětlivých onemocnění v slzném kanálku. Do vývodu na okraji dolního víčka je zavedena kanyla, kterou jsou slzné cesty propláchnuty. Zákrok je prováděn v lokální anestezii.

Shrnutí

Chcete-li se zbavit bradavičky na víčku, "pytlů" pod očima či vrásek, jsou oční chirurgové naší oční klinky tou pravou volbou. Oční chirurgové jsou velmi známí svou jemností a citlivostí. Všechny zákroky probíhají ambulantně a s co nejkratším časovým odstupem od konzultace, případně dle Vašeho přání. Všechny výše uvedené výkony jsou kosmetickou záležitostí, a tudíž nejsou hrazeny ze zdravotního pojištění.

Kromě operací

Přečtěte si více o službách, které poskytujeme. Chcete se nejprve nechat vyšetřit? Využijte možnosti odborného vyšetření v síti našich očních center nebo přímo na oční klinice OFTEX. Za našimi výsledky stojí kvalitní tým zkušených odborníků. Podívejte se, s kým se můžete na klinice setkat. Reference od našich pacientů Vám potvrdí, že jsme skutečně tou správnou volbou pro Vaše oči.

Chcete se objednat nebo se na něco zeptat? Kontaktujte nás!

¨

Operace dioptrických vad Operace šedého zákalu Operace sítnice
 
Operace k odstranění brýlí na čtení Operace zákalky sklivce

 

Copyright © 2004 - 2023 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO