Historie společnosti

 

Píše se rok 2004, když v 1. patře chrudimské polikliniky je otevřena první oční ordinace. Tehdy pod názvem Oční centrum. Spokojenost pacientů vedou MUDr. Vladimíra Kordu k myšlence otevřít další oční centrum a rozšířit nejen svou působnost, ale především služby očního lékaře dalším lidem.

V červenci 2005 byla otevřena pobočka v Lanškrouně a hned poté v České Třebové. Špičkové vybavení všech očních center je základním předpokladem dalšího úspěchu, v České Třebové však vypíchněme na tehdejší dobu např. fundus kameru.

Dalším městem, kde byla otevřena v únoru 2006 ordinace očního lékaře, je Hlinsko v Čechách. V tomto roce také odstartoval eshop www.prodej-cocek.cz.

Rok 2007 je historicky prvním rokem, kdy pacienti očního centra mohou využít vyšetření na novém přístroji, tzv. OCT, který během pár sekund nasnímá oční nerv a oční pozadí. Tímto OCT přístrojem je prvně vybavena chrudimská pobočka.

V říjnu 2008 byla otevřena pobočka v Rychnově nad Kněžnou, tohoto roku byly také hledány vhodné prostory pro budoucí oční kliniku a hlavně její zázemí v podobě operačních sálů.

Hradec Králové, únor 2009, byla otevřena nadstandardně vybavená ordinace s digitální fundus kamerou.

9. prosince 2009 začala fungovat první ordinace oční kliniky v Rokycanově ulici v Pardubicích.

V únoru 2010 byla v přízemí budovy, kde sídlí oční klinika, otevřena historicky první oční optika. V březnu následovala optika na chrudimské poliklinice, tentokrát ve 2. patře, v dubnu doplnila oční centrum optika také v Lanškrouně.

5. června 2010 byla úspěšně provedena první operace metodou vitrektomie na naší oční klinice. V září roku 2010 byla otevřena další pobočka - Ústí nad Orlicí, a to včetně oční optiky.

Počínaje lednem roku 2011 začal na klinice již celotýdenní provoz, operovalo se již 2x týdně.

V roce 2012 následuje rozšíření prostor oční kliniky, původní Oční centrum a všechny jeho pobočky dostaly nejen nový název OFTEX, ale také i nový design. Pobočky byly rozděleny na divize - oční centra, oční optiky a oční kliniku.

Roku 2012 vznikla vize společnosti a motto společnosti OFTEX: "OTEVŘEME VÁM OČI".

V tomto roce, tedy v roce 2012, získává OFTEX akreditaci a začíná tak možnost vzdělávat absolventy lékařských faktult, tedy lékaře. OFTEX se tedy zařadil mezi vybraná pracoviště, neboť i některé nemocnice a jejich oční oddělení tuto akreditaci nemají.

V září 2013  byla otevřena pobočka ve Smiřicích a v listopadu 2013 hned vedle vchodu do chrudimské polikliniky vzniká nová oční optika a zároveň také oční centrum společnosti OFTEX.

V dubnu 2014 byla otevřena v Hradci Králové již druhá pobočka očního centra, a to v ulici Střelecká. Květen 2014 je ve znamení stěhování očního centra v Rychnově n. K. a zároveň také otevření oční optiky v Rychnově n. K.. V září 2014 pak následovalo otevření pobočky v Humpolci. Listopad 2014 - slavnostní otevření druhé pardubické pobočky v ulici Sladkovského, kde sídlí nejen oční centrum, ale také i optika.

V roce 2014 na oční klinice v Rokycanově ulici v Pardubicích bylo otevřeno 2. křídlo a bylo v provozu celkem 5 ordinací. Od roku 2014 a průběžně během roku 2015 a 2016 byly nakupovány nové přístroje k operačním zákrokům.

V červenci roku 2016 následovalo otevření pobočky v Pelhřimově. Na podzim roku 2016 se OFTEX rozrostl o dalších 60m2 v druhém křídle oční kliniky a byla otevřena nová pobočka očního centra a optiky v Hradci Králové na Ulrichově náměstí, která sloučila provoz původních očních center Střelecká a Švehlova. 

Rok 2017 byl u nás zajímavý v mnoha ohledech. Poprvé pro naše pacienty vyjeli OFTEX nové sanitky, které zpříjemňují péči a komfort všech pacientů. Dovoz a odvoz na operaci je tak pro ně zajištěn. Lékaři oční kliniky, MUDr. Biletska a MUDr. Gapunin, prezentovali svou práci na nejstarším oftalmologickém kongresu DOG v Berlíně. Ostatní lékaři také zvyšovali svou odbornost, celkem jsme se zúčastnili 5 velkých mezinárodních kongresů. V průběhu roku se oční klinika v Pardubicích rozrostla o další nové prostory a drobných designových úprav se dočkala také pobočka na Ulrichově náměstí v Hradci Králové. Právě tato pobočka v Hradci Králové byla vybavena novým přístrojem DNEye Scannerem. Na oční kliniku byl zakoupen Laser Jett Plasma MEDICAL určený k estetickým zákrokům v okolí očí. Během podzimu jsme zrekonstruovali prostory ordinace v Pelhřimově a rozšířili jsme pobočku v Hlinsku o druhou oční ordinaci. Zajímavostí, kterou bychom také rádi vypíchnuli, byla práce pro Český olympijský výbor. Pracovali jsme na zrakovém tréninku jednotlivých sportovců. Během roku 2017 byl OFTEX zapojen do 4 studií nových léčebných metod.

V roce 2018 pokračovalo nejen rozšiřování nových prostor, ale také rekonstrukce. Rozšíření a kompletní rekonstrukce stávajících prostor se dočkaly pobočky v Hlinsku, Ústí nad Orlicí a Chrudimi. Na pobočkách v Chrudimi a Ústí nad Orlicí vznikly nové oční laboratoře, kde provádíme kompletní potřebná vyšetření zraku našich pacientů. Vybavení nově zakoupenými přístroji – perimetry jsou pobočky v Rychnově nad Kněžnou, Svitavách, Chrudimi a Ústí nad Orlicí. Oční klinika v Pardubicích mezi své stávající přístrojové vybavení získala nový přístroj OCT Angio Optovue a 2 nové přístroje k měření OCT od firmy Zeiss.  Důležitou součástí naší práce je také neustálé další vzdělávání a sledování nových léčebných postupů ve světě. Proto se během toho roku naši lékaři a optometristé zúčastnili dvou mezinárodních kongresů a OFTEX byl zapojen do celkem čtyř mezinárodních studií. V listopadu 2018 jsme na naši kliniku pořídili přístroj Heidelberg Spectralis BluePeak, který kombinuje klasické OCT vyšetření s detekcí autofluorescence

S rokem 2019 přišlo další rozšíření mezinárodních studií, do kterých je naše oční klinika zapojena. Konkrétně testujeme dvě nové metody pro léčbu suché formy degenerace oční sítnice a pro léčbu syndromu suchého oka. Během února se naše oční laboratoř rozrostla o přístroj Heidelberg. Významným milníkem je pro naše pacienty datum 1.4.2019. Od tohoto data máme pro operace šedého zákalu nově smlouvu s VZP. Během prázdnin otevřeme nově připravované prostory očního centra a optiky v Pelhřimově, dále také pro Vás připravujeme prostory v Nymburku a Městci Králové.

 

Copyright © 2004 - 2020 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO