Estetický laser

OFTEX oční klinika je vybavena přenosným přístrojem Jett Plasma Lift MEDICAL, který je novinkou na českém trhu.

Tento přístroj používáme k estetickým zákrokům v okolí očí, mezi které patří například:

  • miniplastika horních a dolních víček
  • odstranění vrásek v očním okolí, hlubokých vrásek a jizviček starších 2 měsíců, drobných cévek a fibromů, xanthelasmata - tukové uloženiny, menší intradermální névy, pigmentace

Přístroj funguje na principu vytváření plazmy (svazek elektronů a iontů), která vychází ze špičky přístroje. Paprsek je lineární a pracuje cíleně jen v místě, které potřebujete ošetřit.

Zlatý hrot je určen pro lékařské účely, má vyšší intenzitu (6 - 8) a větší hloubku ošetření 2,5 mm. Typickými zákroky zlatým hrotem jsou: neinvazivní operace víček, vyhlazení hlubokých vrásek, xanthelasmata, pigmentace, hemangiomy, bradavice, fibromy.

Před samotným zákrokem se Vás ošetřující lékař zeptá na Vaše případné alergie, poté přiloží jednu elektrodu na dolní nebo horní končetinu, případně na záda. Ošetřované místo poté potře bezalkoholovou dezinfekcí a aplikuje lokální anestezii. Následně již začne lékař pomocí přístroje pracovat s plazmovým paprskem.

Ošetřená místa přibližně 2 hodiny po zákroku pálí a v tuto dobu je nezbytné je chladit pouze chladným vzduchem, v den zákroku se může dle druhu ošetřovaného místa začít tvořit šedohnědý strup, druhý den se začne tvořit otok, který druhý a třetí den dosáhne svého maxima, čtvrtý den začne otok postupně ustupovat a strupy se začínají odlupovat. Do týdne bývá ošetřené místo zahojeno, u některých pacientů i dříve. Menší vrásky jsou po zákroku ihned pryč, hlubší vrásky mizí nejdéle do 3 měsíců po ošetření. Ošetřované místo během 3 měsíců po výkonu je potřeba preventivně chránit před slunečními paprsky, případně natírat krémem s ochranným faktorem 50, a to z důvodu předcházení vzniku zvýšené nebo snížené pigmentace.

Kontraindikací zákroků jsou veškeré nádory a záněty kůže, těhotenství a kardiostimulátor, další kontraindikací jsou kovové nitrotělní předměty např. rovnátka.

Copyright © 2004 - 2023 OFTEX, s.r.o. | Kontakt | Ochrana osobních údajů | Podmínky užití | Vytvořila reklamní a marketingová agentura PAREXPO